Marek Kondrat

Marek Tadeusz Kondrat

8,3
45 794 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Marek Kondrat

Gdzie mu do Zapasiewicza, Holoubka czy ostatnio zmarłego Kolbergera. Przepaść, wiecie jak ją sobie uzmysłowić ? Spójrzcie na te żałosne reklamy w których "gra" Kondrat (na marginesie recenzent książki kolejnej tuzki intelektu Rusin) i odpowiedźcie sobie na pytanie czy odczuwacie widząc tego pana w rych reklamach jakiś niesmak, dysonans czy zażenowanie ? Nie sądzę bo on pasuje jak ulał to prymitywnej formy reklamy jak np. Kot czy ten ksiądz z Plebanii a to ewidentnie świadczy o jego niskim poziomie. A teraz wyobraźcie sobie w reklamach wspomnianą trójkę - na 100% szlag by was trafił że biorą udział w czymś takim co świadczy o ich talencie, charyźmie i charakterze człowieka oraz szacunku do zawodu aktora i publiczności która widzi w takim aktorze coś więcej niż tani produkt. Tak więc Kondrat to żaden wielki aktor tylko aktor reklamówkowy - zapamiętajcie to ! Wielki aktor to również wielki człowiek o wielkiej kulturze nie musiejący udawać arystokraty (kondratowe wina) bo nim jest w rzeczy samej.

użytkownik usunięty
Jordan66

to może wyłącz tv (i nie oglądaj tych reklam), a bardziej skup się na jego rolach filmowych, bo o tym jest portal. Talentu akurat nie można mu odmówić, więc jego osobę i poglądy po prostu wrzuć na margines.

Jakie role ? Te, które zaprzyjaźnione z nim media okrzyknęły jako genialne ? Nie rozśmieszaj mnie, to żaden aktor, nie ma na koncie żadnej wielkiej kreacji (jedynie w Zaklętych Rewirach zagrał porządnie), do tego niesamowicie denerwujący gość bo się po prostu wozi jakby był co najmniej Al Pacino a jest aktorem bardzo przeciętnym.

Jordan66

O co ci chodzi z tym wożeniem się? Możesz to konkretnie wytłumaczyć? Jeśli jedynym powodem jest udział w reklamie, to zauważ, że Al Pacino też gra w serii reklamówek jakiejś śmiesznej kawy (pewnie znajdziesz na youtube). Ale co z tego? Czy jest gorszym aktorem? Absolutnie nie!

Jordan66

M. in. Halski, Kania, Pułkownik Kwiatkowski, Kord (Prawo ojca) to są nic nie znaczące role? Swoje już dokonał, teraz ma prawo odcinać kupony. Może się nie podobać to, że występuje w reklamach (całe szczęście że nie tak durnych jak niestety pan Zborowski), ale nie można mu odmówić kunsztu aktorskiego.

ab86

Akurat w tych rolach które wymieniłeś zagrał żałośnie, zwłaszcza halskiego - policjant o sylwetce koczkodana i bez jajec, nie kupuję tego.

Jordan66

Skoro mówisz, że w każdym zagrał żałośnie to chyba faktycznie nie mamy o czy gadać. Ale nie oceniam, bo każdy ma prawo do swojego zdania.

Jordan66

O filmie to widać, że wiesz tyle co nic. Sam się wozisz i wysnuwasz jakieś argumenty d*py typu "bez jajec"... M. Kondrat jest w czołówce polskich aktorów i poza tym to bardzo kulturalny i skromny człowiek. Byłem w jego sklepie z winami w Warszawie i widziałem...

Jordan66

Jordan nie lubi Marka bo ten ma odmienne poglady. Ot cala tajemnica kompleksu :*

Jordan66

Totalnie się nie zgadzam
:) świetny aktor i człowiek :) ale ktos ma chyba kompleks na punkcie pana Kondrata :) Fanatycy i w sferze filmowej sie pojawiają no cóż, zapracował sobie nawet i na lans :)Uwielbiam go ;)

Jordan66

Zupełnie się z Tobą nie zgadzam. Mnie wystarczą za argument jego wczesne role w "Historii żółtej ciżemki" i Zaklętych rewirach".
Później było tylko lepiej. Chociażby teatralny Mazepa.
Co do tych butów, to przekonana jestem, że Pan Kondrat chętnie Wielkim by je oczyścił, w geście szacunku dla ich kunsztu, bo to człowiek co prawdziwą klasę potrafi dostrzec i oddać jej uszanowanie. O małości czy wielkości człowieka świadczy też bowiem jego stosunek do innych. I tak, wiem na pewno, że jeśliby chciał z tobą podyskutować, to używałby argumentów rzeczowych, a przede wszystkim nie obraźliwych.
PS. Napisałeś - nie musiejący - a cóż to za nowomowa?

Jordan66

Pokażcie mi jednego aktora, tutaj czy za oceanem, który nie zgodziłby się występować w reklamach banku za 4 mln złotych rocznie (tak się szacuje). Za odpowiednią kwotę nawet Al Pacino będzie parzył kawę, Bruce Willis polewał wódki a Danny De Vito i Gerard Depardieu będą łamać sobie język na polskiej mowie. Zwróćcie uwagę na tego Pana - Jacek Braciak. Aktor wybitny, wielki człowiek, swoją inteligencją wgniata w ziemię większość polskich profesorów uniwersyteckich od siedmiu boleści. Występując w reklamie tego banku pokazuje swój niesamowity kunszt aktora i oczywiście ogromny dystans do samego siebie. Pamiętacie tę reklamę "A niema tego z ząbkami?"?. Geniusz! Nie widzę nic urągającego godności w takich zachowaniach. Najlepiej będzie jak zlecą się zaraz znawcy tematu i zaczną narzekać, że prawdziwi aktorzy nie grają w filmach tylko w teatrze.

aresmilo

Nawet pan Trela, który zarzekał sobie, że nigdy serialu nie zagra, tylko teatr - słowo złamał i w serialu grał i to nie jednym. Tu nie chodzi o to gdzie się występuje tylko jak to się robi.

użytkownik usunięty
Jordan66

Przepraszam ale kim Ty jesteś żeby oceniać kto jest jakim człowiekiem?

to bardzo proste, wystarczy przeczytać dwa - trzy zdania i wiadomo, że to wyznawca kaczyzmu, któremu się nie spodobały wypowiedzi Kondrata na temat Jezusława Kaczyńskiego. Typowe puste gadania maniaka z IQ wpisanym przy nicku. Ochłoń dziecko troche.

jedrekjanek

Fakt, kaczyzm się szerzy na tym portalu, do bólu.

jedrekjanek

Weź wyluzuj sezonowy politologu. Żeby się wszystko kojarzyło z pożal się boże Jarkaczem, to już jest jakaś plaga. Albo zwykła ciemnota umysłowa dzieci TVN.

PS: Jam mówię tak - p. Kondrat jako aktor świetny. "Dzień świra" opus magnum. Ale jako człowiek ciężka żenada o czym już postowałem na tym forum. I tam też przygłupy z GazW popisują się jak to się znają pisząc m.in. "Jezusław". Ale czego wymagać od ofiar tzw. europejskiego wychowania - czytać tyle żeby zauważyć na kartce do głosowania PO, jak już pognają hołotę do urn autorytety typu Doda, kora czy jakieś inne wynalazki Napierda*lalskiego.

bokser_Ken_Wywietrznik

W niektórych filmach nawet nie zagrał żle, ale nie przepadam za gościem..;)

orange_lady

Wy pisowcy jesteście bardzo złymi ludźmi. Oczerniacie człowieka za to, że ma inne poglądy od waszych.

milo_11

Popieram w pełni, PiS-owcy to zawistni ludzie i prowadzą swoją kampanię oczerniania nawet tutaj.

A co do aktorstwa Pana Kondrata to według mnie czołowy polski aktor.

Sieniak7

Pokazaliście klasę inteligenci z koziej dupy.
Zabrakło wam argumentów i od razu wyjeżdzacie z "pisowcami".
Tylko tyle potraficie.

Jordan66

Ech, ten kaczyzm..... ;p

bokser_Ken_Wywietrznik

'kora jako wynalazek napieralskiego'?
cos czuje ze trzeba bedzie wynajc chucka norrisa zeby kopnal cie z polobrotu prosto w lepetyne,
poza tym kondrat to swietny gosci nie raz pokazal to w wywiadach,programch show itp.dlatego nie pozostaje nic innego jak skolowas dla ciebie pana N.

Jordan66

odezwał się "wielki człowiek" szkoda tylko że penis taki krótki.

filip1984_3

Zwykły troll.

Jordan66

co ty wygadujesz czlowieku?! zastanow sie 30x zanim cos napiszesz i 60x zanim cos powiesz.

sanczopansa

Dobrze by bylo jakbys skorzystal sam ze swoich rad

HRA

nie ma takiej potrzeby.

sanczopansa

Trudno. Wobec tego czeka Cie zycie idioty

HRA

nie ma takiej potrzeby ze wzgledu na to ze kieruje sie tymi zasadami zawsze.
nie wiem czy jestes osoba na tyle kompetentna aby okreslac to czy wiode zycie idioty biorac pod uwage to ze kojazysz m. kondrata tylko jako prezesa banku (sic!) to do osob kompetentych ba! powiedzialbym inteligentnych sie niestety nie zaliczasz.

sanczopansa

Jakimi zasadami?
Nie tylko jako prezesa banku, podobno umie jeszcze robic paczki

HRA

zasadami ktore wyzej wymienilem uzytkownikowi jordan66.
podobno..to nie argumentacja z tego co wiem to kojazysz go (niestety) jako prezesa co jest oczywiscie mylne poniewaz on reklamuje bank a nie jest jego prezesem. nie mam potrzeby edukowania cie z podstawy filmu i zyciorysu aktorow wiec skorzystaj z mojej rady i usun konto badz nie odzywaj sie na tematy ktore dostarcza ci jedynie samopoupokorzenia.

sanczopansa

Wiem ,ze to dla ciebie trudne ,ale sprobuj czytac z uwaga. Moze wtedy cos zrozumiesz.
Juz ci napisalem ,zebys do swoich rad stosowal sie sam

HRA

hehh mialbym te same zastrzezenia co do twojej osoby (czytanie z uwaga=czytanie ze zrozumieniem)
a ja ci napisalem ze sie do tego zawsze odnosze.

'nie ma takiej potrzeby ze wzgledu na to ze kieruje sie tymi zasadami zawsze.'

a teraz z laski swojej zapoznaj sie z dzielami w ktorych wystapil m.kondrat i daj znac czy nadal jest dla ciebie osoba kojzaca sie jako 'prezes' (buahahahah) banku.

sanczopansa

Dobra. W wolnej chwili

HRA

trzymam cie za slowo.

Jordan66

bla bla bla, co do k.#@$ nędzy złego w tym, że pan Marek gra w reklamie Banku Śląskiego ? Wiadomo, że ma z tego sporą kasę, ale to nie zmienia faktu, że jest świetnym aktorem.

Immortal_Stasin

Czemu tak nie którzy błędnie myślą i rozpisują się na jego temat... Powiadam błędne wasze oceny... Czołówka polskiej sceny... Świetny aktor... Jeszcze na świecie was nie było jak on już tak przodował w swoim fachu... Oceniacie go po reklamie w jakiej gra, ale powiem wam szczerze że Marek mógłby publicznie nago występować a i tak bym na niego złego słowa nie powiedział...

JarcioP

czy wy chociaż na tym portalu nie możecie schować poglądów politycznych do kieszeni? co mnie obchodzi wasza pogarda do kaczyńskiego? jak macie coś do powiedzenia w związku z tematem to piszcie, a jak nie to do widzenia :)

Jordan66

Co do jego gry aktorskiej, to mnie ona osobiście nie urzeka, ale ogółem zła nie jest. Oczywiście, Zapasiewicz, Holoubek, Kolberger, pójdę dalej: Michnikowski, Wilhelmi - to mistrzowie gry aktorskiej, ich kunszt aktorski jest niezaprzeczalny. Nazwiska Kondrata na pewno nie umieściłabym obok nich, to byłaby wręcz zbrodnia. Ale nie jest złym aktorem (co nie oznacza automatycznie, że jest bardzo dobrym!). Moją ulubioną rolą jest Adaś Miauczyński w 'Dniu świra' - i z ulubionych na tym bym poprzestała. Nie, Marek Kondrat nie jest wybitny. Ale znowu taki słaby też nie jest.

Inna rzecz, że nie potrafię znieść jego jako osoby. Tutaj się z Tobą zgadzam. I już nawet nie chodzi o to, że gra w reklamie, zjawisko 'zeszmacenia się' (że tak to brzydko ujmę) już mi spowszedniało (co jest zatrważające). Wielu aktorów skusiło się na reklamę, bo jak to się mówi: nie ma ludzi, których nie dałoby się przekupić - to tylko kwestia ceny. Tyle, że jest w tym pewna racja, że to Kondratowi pasuje. Z jego wypowiedzi i zachowania się można wywnioskować, że on taki jest. Poza tym gwiazdorzenie i prowokacyjne wypowiedzi nt. chociażby Powstania Warszawskiego przypieczętowały moje obserwacje. Gość do mnie nie trafia. Denerwuje mnie swoim sposobem bycia i zachowaniem. Tak już jest i cóż. Powstrzymuję się od oceny, bo na pewno byłaby subiektywna.

buszasz

skoncz bo pieprzysz jak potluczony.

buszasz

Ciekawe, Ty oczywiście nie zagrałbyś w reklamie, za 4mln zł, żeby się nie zeszmacić? W ogóle... Czemu gra w reklamie, jest niby zeszmaceniem się? Bo kasę biorą? W filmach za darmo też nie grają, a dla 4 milionów, to ty byś swojemu psu loda zrobił, na oczach ciotki Wiesławy.

buszasz

Piszesz głupoty starając się usilnie wyjść na znawczynię kina, z marnym skutkiem. A zdania co do oceny Powstania Warszawskiego są podzielone, nawet wśród osób zasłużonych i historyków (i nie piszę tutaj o komuchach!!!), więc krytykowanie i ocenianie go po jego wypowiedzi jest śmieszne. Czasami warto też spojrzeć na swoje życie i pomyśleć, czy, aby to ja, jak to nazwałaś nie zeszmaciłam się bardziej. Ale przecież lepiej krytykować obcą osobę, najlepiej znaną postać i oceniać ją po okładce. Czyżby zabolało to, że nie popiera jedynego słusznego patrioty polskiego Jarosława? A może po prostu ma gdzieś politykę i ocenia wszystko na chłodno żyjąc swoim życiem, bo ma rozum i nie dzieli Polaków? Podejrzewam, że nawet nie wtrąca się do polityki (na całe szczęście).

Jordan66

No tak, masz rację, to, że zagrał w reklamie, od razu go eliminuje. Czyli wg. tego co powiedziałeś, to gdyby Kolberger(za życia), zagrał w reklamie, to stałby się słabym aktorem? ;/
Nie kapuję Twojego rozumowania. Nie patrzysz na całokształt, skupiasz się na jednym epizodziku, z całego dorobku Konrada.

maciekges

Dodam także, że te jego występy w reklamach są przynajmniej ciekawe. Dzięki niemu te reklamy są "zjadliwe". W porównaniu z wieloma innymi to nawet nazwałbym je zrobione na przyzwoitym poziomie. Sam występ w reklamie w żadnych wypadku nie powinien być odbierany negatywnie jeżeli jest na poziomie, a sam aktor nie bazuje tylko na swoim wyglądzie zgarniając łatwo kasę, ale także wkłada w to swoje umiejętności aktorskie.

Polacy jak widać uwielbiają szukać na kogoś tzw. haki. Jak tylko ktoś coś zrobi, powie wbrew powszechnej opinii lub lekko się wychyli ponad normę to już jest "gnojony". Prawda jest taka, że większość osób z tych krytykantów wiedzie marne życie lub ma niskie poczucie wartości i dowalając innemu, najlepiej znanej osobie poczuje się "cool", dowartościuje się i powie: "taka gwiazda, a szmaciarz" wmawiając sobie, że lepiej jest żyć jak ona żyje niż być bogatym sprzedawczykiem. Ja jednak apeluję o zdrowy rozsądek i rozważne krytykowanie, a nie wyrzucanie swoich problemów na forum. Krytykujmy tych, co na to sobie zasłużyli, a nie na wszystkich!

Jordan66

pisze sie 'charyzmie', prosze pana

ulri

Abstrahując od tego, że Jordan66 to nawiedzona dewota (wystarczy spojrzeć na jego żenująco debilski wpis http://www.filmweb.pl/film/Kod+da+Vinci-2006-124613/discussion/Ateista+-+ulegaj% C4%85cy+modzie+na+opluwanie+Ko%C5%9Bcio%C5%82a+cz%C5%82owiek+pozbawiony+poczucia +w%C5%82asnej+warto%C5%9Bci.,1137106 ) to, jak już jesteśmy przy poprawianiu: "się" pisze się przez "ę", podobnie jak "proszę" ;-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones